Chirurgia

Klinika Błaszak to nie tylko profesjonalny stomatolog, który zajmuje się popularnymi zabiegami – w naszej klinice wykonujemy także wszystkie rodzaje zaawansowanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, oferujemy pomoc protetyka oraz stomatologa dziecięcego. Siedzibą gabinetu stomatologicznego jest Gniezno.

Tajemnicą wysokiej skuteczności leczenia jest nie tylko nowoczesny sprzęt, z którego korzystamy, ale przede wszystkim 30-letnie doświadczenie operatora, specjalisty w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, którego doświadczenie zawodowe wykracza daleko poza wykonywane w gabinecie zabiegi ambulatoryjne. To chirurgia na najwyższym poziomie.

Umiejętności zdobywane przez chirurga stomatologa w szpitalach klinicznych pozwalają objąć Pacjenta kompleksową opieką i zaoferować najkorzystniejsze metody leczenia w zgodzie z założeniami nowoczesnej stomatologii.

Od 20 lat z sukcesem nasz gabinet stomatologiczny przeprowadza zabiegi wszczepiania implantów, często połączone z rekonstrukcjami kostnymi. Nasz chirurg stomatolog zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentem.

Jeśli spotkali się Państwo wcześniej z diagnozą: ,,Ma Pan/ Pani za mało tkanki kostnej na wykonanie implantów”, zapraszamy na konsultację do naszej kliniki. Jeśli dobry stomatolog, to tylko Gniezno i Klinika Błaszak, gdzie dentysta troszczy się o każdy etap leczenia.

Zajmujemy się chirurgią odtwórczą tkanki kostnej, stosujemy różne techniki leczenia, dostosowując je indywidualnie do każdego Pacjenta tak, aby uzyskać pożądany efekt kosztem najmniejszych dolegliwości i nakładów finansowych. Poszukując odpowiedniego lekarza, należy zaufać chirurgowi stomatologowi polecanemu przez innych pacjentów – takiego jak dobry dentysta w Klinice Błaszak.

Z zakresu chirurgii wyrostka zębodołowego wykonujemy:

 • autogenne przeszczepy bloków kostnych,
 • rekonstrukcje ubytków kostnych materiałami allogenicznymi i ksenogenicznymi,
 • osteodystrakcje,
 • rozszczepianie i poszerzanie wyrostka kostnego.

Przeprowadzamy zabiegi sinus lift, czyli podnoszenia dna zatoki szczękowej metodą otwartą i zamkniętą.

Wykonujemy ekstrakcje zębów zatrzymanych i zębów mądrości, usuwanie złamanych pozostawionych fragmentów zębów, resekcje korzeni zębowych.

Drodzy Pacjenci, pragniemy poinformować, iż wznowiliśmy pracę Kliniki, wyposażając wszystkie nasze gabinety w nowoczesną, certyfikowaną aparaturę do dezynfekcji pomieszczeń i powietrza. Dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo stosując ozonatory, oczyszczacze powietrza, lampy UV oraz dezynfekcję środkami chemicznymi. Wprowadzamy również zmiany związane z przyjęciami Pacjentów, prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do poniższych zasad:

 • 1.Umawianie wizyt odbywa się tylko drogą telefoniczną lub mailową
 • 2.Pacjenci będą kwalifikowani do przyjęcia po rozmowie telefonicznej
 • 3.Prosimy o przybycie w maseczce i nie zdejmowania jej do momentu rozpoczęcia wizyty na fotelu
 • 4.Przyjmowani będą pacjenci bez jakichkolwiek objawów infekcji- przed wizytą kontrolujemy temperaturę Pacjenta oraz przeprowadzamy wywiad epidemiologiczny
 • 5.Ze względów bezpieczeństwa Pacjenci nie korzystają z poczekalni, po przyjeździe na parking należy zadzwonić na recepcję i potwierdzić swój przyjazd, do budynku wchodzimy po telefonicznym zaproszeniu
 • 6.Czas pomiędzy wizytami został wydłużony tak, by żaden Pacjent nie miał kontaktu z innym Pacjentem, dzieci przychodzą na wizytę tylko z jednym rodzicem
 • 7.Z użytkowania zostaje wyłączona toaleta
 • 8.Pomiędzy wizytami dezynfekowane są wszystkie powierzchnie, w tym celu wykorzystujemy lampy UV, ozonatory oraz środki dezynfekcji chemicznej
 • 9.Podczas zabiegów personel wyposażony jest w kombinezony, czepki, gogle ochronne oraz specjalistyczne maski filtracyjne