Implanty to nowoczesne, zaawansowane technologicznie sztuczne korzenie zębów, dzięki którym Pacjent czuje się tak, jakby miał własne, naturalne zęby. Odpowiednio dobrany implant to trwała i stabilna podstawa dla pojedynczych koron, rozbudowanych mostów czy protez zębowych. Płynące z tego rozwiązania korzyści, mają wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na poprawę jakości życia naszych Pacjentów. Dobry stomatolog opracuje dla Ciebie najlepszy, indywidualny plan leczenia, w oparciu o osiągnięcia nowoczesnej stomatologii, z wykorzystaniem implantów wiodących światowych marek. Tego typu leczenie możliwe jest w Klinice Błaszak w Gnieznie.

Dzięki implantom możliwa jest ochrona swoich zdrowych zębów. Jak to możliwe? Dzieje się tak ponieważ odbudowywanie na implancie nie wymaga takich inwazyjnych zabiegów jak: spiłowywanie i niszczenie sąsiednich zdrowych zębów. Przy starszych, czyli tradycyjnych rozwiązaniach protetycznych, które stosowano powszechnie do tej pory, każde umocowanie koron, np. w postaci mostów, wymagało oszlifowania zębów sąsiednich – tych, które były zdrowe! Korona oparta na implancie nie wymaga oparcia zębów sąsiadujących, ponieważ wykorzystuje inne metody. Nie ma więc potrzeby, by niszczyć któryś ze zdrowych zębów poprzez jego szlifowanie.

Implanty mają wiele zalet: zapobiegają zanikowi kości i wynikającej z tego utracie innych zębów. W praktyce wygląda to w ten sposób, że korzeń zdrowego zęba przenosi siłę żucia na kość żuchwy lub szczęki. To gwarantuje stabilność zęba. Siły te przestaną działać, gdy utracimy jeden bądź więcej zębów, w wyniku czego dochodzi do stopniowego zaniku kości – a to powoduje utratę kolejnych.
Stosowanie dobrze dobranych implantów zapobiega zmianom w wyglądzie twarzy, które są wynikiem luk oraz bezzębności. Cofnięcie się łuków zębowych i przybliżenie podbródka do nosa lub zwężenie podbródka pojawiają się właśnie wtedy, gdy cierpimy przez utratę zęba osłabienie kości. Skóra naszej twarzy nie znajduje oparcia i wiotczeje, a my wyglądamy na osobę starszą niż jesteśmy w rzeczywistości. Implant przejmuje funkcje korzenia naturalnego zęba, skutkiem czego przenosi siły żucia na kość, dzięki czemu hamowany jest proces zaniku – kość oraz dziąsło pozostają prawidłowo ukształtowane.

Korzystanie ze standardowej protezy może się okazać niewygodne i bolesne. Dzięki implantom nie ma konieczności stosowania takich protez, które mogą wypadać. Bywa, że są ona niestabilne, a w wielu przypadkach powodują inne, negatywne skutki: podrażnienie dziąseł, redukcję kości, ograniczają też sprawność przeżuwania. U osób, które mają taką protezę, może wystąpić poważny problem zaburzeń wymowy. Zdejmowana proteza oparta na implantach eliminuje te problemy.

Lekarze każdego dnia udowadniają, że odpowiednio dobrany implant odbudowuje pewność siebie i znacząco poprawia jakość życia pacjentów. Atrakcyjne zęby są ważne dla naszego zdrowia. Ich zaletami jest to, że wyglądają i są odczuwalne jak naturalne zęby. Pacjent może jeść to, co lubi, swobodnie się uśmiechać i wyraźniej mówić. Poprzez swoje funkcje implanty stomatologiczne poprawiają wygląd i dodają pewności siebie.

Jak podkreślają dentyści, implanty mają nieoceniony wpływ na zdrowie całego organizmu, ponieważ wygodny proces gryzienia i żucia pokarmów zapewnia prawidłowy proces trawienia – które zaczyna się już w jamie ustnej.

Implanty są ekonomicznym i polecanym rozwiązaniem, a często ich cena jest podobna do kosztów konwencjonalnych, powszechnych zabiegów. Zaufany gabinet stomatologiczny, taki jak Klinika Błaszak, oferuje nie tylko najlepszą jakość implantów, ale też szereg informacji na ich temat, a także odpowiedzi na wszystkie nurtujące pacjenta pytania. Dentysta opiekuje się pacjentem na każdym etapie tworzenia implantów.

Alpha-Bio-Tec-Logo-700x234

Dla kogo implant jest dobrym rozwiązaniem?

Problem złego uzębienia nie dotyczy tylko osób starszych! Stomatolodzy zajmujący się implantami wciąż szukają nowych, lepszych rozwiązań dzięki którym możliwe jest pełne odwzorowanie naturalnej fizjologii zęba. To właśnie leczenie z pomocą implantów stomatologicznych jest najmniej inwazyjną metodą, która łączy nowoczesne rozwiązania technologiczne z wysoką estetyką. Zainteresowanie implantami zębowymi ciągle rośnie.

Dla kogo implanty

Implanty są skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów, dla których ważne jest zdrowie, atrakcyjny wygląd. Także dla tych, którzy chcą czuć się pewnie i pięknie. Najchętniej wybierają je te osoby, które są aktywne zawodowo. Dla nich utrata naturalnego uzębienia jest poważnym problemem.

Stomatolodzy są zgodni, że implanty można stosować u prawie wszystkich osób, u których został zakończony proces rozwoju kości, także u osób starszych. Najważniejsze wskazania do zabiegu to: dobry stan kości i ich objętość, zachowanie odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej, prawidłowo przebiegający proces gojenia.

Ostateczna decyzja co do wyboru terapii może być podjęta wyłącznie po konsultacji z lekarzem stomatologiem. Jeśli szukasz dobrego gabinetu stomatologicznego, który oferuje sprawdzone implanty oraz indywidualną opiekę stomatologa, sprawdź Gniezno i Klinikę Błaszak.

Brak pojedynczego zęba a implanty

brak jednego zeba-1

Jeśli pacjent stracił pojedynczy ząb, natychmiast chce szybko uzupełnić lukę, zwłaszcza wtedy, gdy mowa o przednim zębie. Jednak gdy chodzi o taki ząb, który znajduje się w tyle, wiele osób ignoruje problem, uznając, że to nic istotnego. Jednak lekarze powtarzają, że brak każdego, także tylnego zęba może wywierać niekorzystny wpływ na jakość całej szczęki, styl życia oraz formę organizmu. Podczas procesu żucia to właśnie zdrowe zęby poprawiają budowę kości. Kość w miejscu nieużywanym zanika, co prowadzi do poważnych komplikacji. Zdrowe zęby mają też tendencję do przesuwania się w kierunku istniejącej przerwy. Wpływa to negatywnie na zgryz i rozłożenie siły pomiędzy dolnymi i górnymi zębami. Dalej problemy dotyczą mięśni, stawów – skutkiem jest ból zębów i szczęki, a nawet powtarzająca się migrena.

Najlepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe uzupełnienie brakującego zęba implantem z pełną odbudową protetyczną w sprawdzonym gabinecie stomatologicznym, gdzie dobry stomatolog zaoferuje najlepszą opiekę oraz szereg informacji. Implant poprawia jakość życia, a właściwie wybrany dentysta opiekuje się pacjentem na każdym etapie leczenia, troszcząc się także o ochronę zębów po zabiegu.

Nowoczesna stomatologia ma jednak lepsze rozwiązania niż tradycyjne szlifowanie zębów w celu wykonania mostu. Współczesne uzupełnianie zębów implantem nie narusza zębów sąsiednich. Wręcz przeciwnie – poprawia ich umocowanie w kości. Wszystko dzięki temu, że wstawienie nowoczesnego, dobrze dopasowanego przez stomatologa implantu zapobiega zanikowi kości. Zdrowe zęby, sąsiadujące z implantem, nie są narażone na przesuwanie czy też rozchwianie. W przypadku utraty zęba liczy się więc czas – by nie narazić się na większe problemy oraz poważniejsze zabiegi. Warto też dodać, że pojedynczy implant można umieścić w miejscu braku natychmiast po ekstrakcji zęba. To skraca ilość zabiegów chirurgicznych do jednego oraz redukuje czas gojenia o ponad 50%.

Brak kilku zębów – odbudowa na implantach

Wszyscy doskonale wiedzą – zarówno lekarze, jak i pacjenci – że zęby są zintegrowaną częścią naszego ciała. Pełnią bardzo ważną funkcję dla prawidłowego działania całego organizmu i to od nich zależy nasze zdrowie. Każdy ząb jest tak samo ważny – ponieważ przez luki naruszone zostaje właściwe ustawienie pozostałych zębów. To wpływa na estetykę oraz na zdrowie pacjentów, którzy mają wtedy utrudnione przeżuwanie oraz trawienie pokarmów, a często cierpią na pogorszenie wymowy.

Zdrowe zęby pracują w czasie żucia – mają pozytywny wpływ na poprawę jakości kości i zapobiegają jej zanikowi. Naturalnym skutkiem braku zębów jest kurczenie się kości, ponieważ nie jest ona pobudzana przez żucie. To powoduje znaczące, negatywne zmiany w wyglądzie twarzy, policzków i ust. Należy też pamiętać, że często choroby są powodem utraty szybkiej utraty niż jednego zęba. Lekarze wskazują też, że czasem pacjenci zgłaszają się do nich po wypadkach lub w wyniku wrodzonej słabości zębów.

Nowoczesne uzupełnienia stomatologiczne proponowane m.in. w gabinecie stomatologicznym Klinika Błaszak w Gnieźnie, pomagają wielu osobom podnieść jakość swojego życia, poprawić wygląd, zyskać pewność siebie oraz nabrać chęci do życia. Dzięki najnowszym technologiom i materiałom można zastąpić nawet bardzo rozległe ubytki zębowe w sposób zapewniający naturalny, estetyczny wygląd i prawidłowe funkcjonowanie.

Zapytaj lekarza o możliwości przywrócenia naturalnego zdrowego uśmiechu, który pomoże Ci odzyskać pewność siebie. Dowiedz się, jakie implanty będą odpowiednie do Twoich potrzeb, kontaktując się z dentystą z Kliniki Błaszak w Gnieźnie.

Brak kilku zębów – most na implantach

brak kilku zebow most-2

W przypadku kilku sąsiadujących ze sobą ubytków zębowych, rozległych problemów z uzębieniem, właściwym rozwiązaniem jest most na implantach – szczególny typ uzupełnienia protetycznego.

Kiedy wykorzystuje się porcelanowe mosty? Wtedy, gdy pacjent chce odbudować takie zęby, które zostały usunięte lub nie kwalifikują się do innych metod leczenia. Most na implantach jest zawsze wykonywany indywidualnie. Lekarz stomatolog dobiera jego kształt oraz kolor do naturalnych zębów pacjenta, by różnica między naturalnym uzębieniem a mostem była praktycznie niezauważalna.

Implanty to mocne, trwałe fundamenty mostu. Most natomiast jest elementem, który posiada naturalnie wyglądające korony. Wykonuje się je z mocnego biokompatybilnego stopu tytanu. Mosty na implantach bez problemu spełniają funkcję naturalnych korzeni zębów. Zastosowanie implantów skutecznie zapobiega zanikowi kości, dzięki czemu sąsiednie, zdrowe zęby pozostają nienaruszone. Stomatolog wykonuje most na implantach lekarz wtedy, gdy ma pewność, że wcześniej zamontowany implant zintegrował się z kością. Zazwyczaj czas gojenia i integracji implantu z kością wynosi do ok. 6 m-cy.

Zapytaj lekarza o możliwości przywrócenia naturalnego zdrowego uśmiechu, który pomoże Ci odzyskać pewność siebie. Klinika Błaszak w Gnieźnie gwarantuje dobrego stomatologa, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Pamiętaj, że nowoczesne uzupełnienia stomatologiczne pomagają wielu osobom podnieść jakość swojego życia – wszystko dzięki temu, że możliwe jest zastąpienie nawet bardzo rozległych ubytków zębowych w sposób zapewniający jamie ustnej naturalny wygląd i prawidłowe funkcjonowanie.

Brak kilku zębów lub całkowity brak zębów

calkowity brak zebow-2

Brak kilku zębów lub całkowity brak zębów to poważny problem, ponieważ atrakcyjne i zdrowe zęby są ważne dla zdrowia całego naszego organizmu. Ma to także wpływ na samopoczucie, pewność siebie oraz życie zawodowe i prywatne. Utrata zębów może mieć wiele przyczyn, np. choroby, wypadki czy naturalna słabość zębów. Takie problem zawsze negatywnie wpływają na jakość życia, ponieważ brak zębów może powodować zanikanie kości. Powoduje to zmiany w kształcie i wyglądzie twarzy, ponieważ kość w miejscu luki nie jest używana i zaczyna zanikać. Przy rozleglejszych lub nawet całkowitych brakach zębowych (np. u osób starszych) zwykle stosuje się różnego rodzaju implanty oraz protezy, np. mosty na implantach. Nowoczesna stomatologia odchodzi jednak od tradycyjnych protez, które są przestarzałe i niewygodne, często powodują ból oraz nieprzyjemne otarcia. Nowoczesna stomatologia dąży do tego, żeby implant nie utrudniał żucia czy gryzienia pokarmów. Korzystanie z tradycyjnych protez może także zaburzać wymowę albo utrudniać śmiech.

Odzyskanie estetyki i funkcji jamy ustnej przy znacznej utracie zębów umożliwia współczesna stomatologia i proteza na implantach.

Zdejmowana proteza na implantach zapewnia stabilizację po umocowaniu na dwóch lub więcej implantach stomatologicznych. Podstawę do protezy tworzą implanty, które są zintegrowane z kością w wyniku naturalnego procesu. Stomatolog umieszcza w jamie ustnej pacjenta korony zębów uformowane w kształcie protezy. Wybór systemu łączącego implanty z protezą uzależniony jest od indywidualnych możliwości protetycznych pacjenta, stanu reszty jego uzębienia, jego zdrowia, wieku oraz higieny jamy ustnej. Dobrze wykonana przez stomatologa proteza spełnia funkcje utraconych zębów. Pacjent może żuć różne pokarmy, śmiać się, swobodnie mówić i uśmiechać – zupełnie tak, jakby posiadał swoje naturalne zęby.

Zapytaj lekarza o rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.