Każdy brak w uzębieniu, rozbudowany i pojedynczy, ma negatywny wpływ zarówno na wygląd każdego z nas, jak i samopoczucie oraz na prawidłowe funkcjonowanie układu stomatognatycznego. Dzieje się tak, ponieważ nieodtworzenie braków może skutkować zanikami kości, dolegliwościami ze strony stawu skroniowo-żuchwowego, gorszym przeżuwaniem i trawieniem oraz przemieszczaniem się sąsiadujących zębów. Aby temu zapobiec, dajemy naszym Pacjentom możliwość wykonania wszystkich rodzajów prac protetycznych, zarówno stałych jak i ruchomych.

Uzupełnienia stałe

To nowoczesne rozwiązanie protetyczne, które oferują doświadczeni stomatolodzy. Ideą uzupełnienia stałego jest jego przymocowanie do zębów pacjenta przy pomocy specjalistycznych cementów, tak by nie było możliwości jego przemieszczenia lub wyjęcia co decyduje o komforcie użytkowania. Gabinet stomatologiczny Klinika Błaszak oferuje takie przygotowanie uzupełnienia stałego, dzięki którym pacjent będzie czuł się tak, jakby miał tylko własne zęby.

Do uzupełnień stałych protetycy zaliczają wkłady koronowo-korzeniowe (gdy zniszczeniu uległa naturalna korona, a korzeń zębowy jest zdrowy), wkłady koronowe (wykonywane ze złota, kompozytu lub porcelany), licówki (czyli porcelanowe uzupełnienie przyklejone do powierzchni wargowej zęba), korony protetyczne (czyli uzupełnienia jednozębowe) oraz mosty protetyczne (uzupełnienia wielozębowe). Implanty są dostosowywane do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

Sprawdzony gabinet stomatologiczny w Gnieźnie oferuje profesjonalną pomoc protetyka oraz kompleksową opiekę nad pacjentem.

Uzupełnienia ruchome

Współczesne protetyka oprócz rozwiązań w postaci uzupełnień stałych oferuje pacjentom także inną opcję – uzupełnienia ruchome. Można je wyjmować z jamy ustne. Dobór kształtu oraz koloru zębów protetyk dobiera do indywidualnych wymagań danego przypadku medycznego. Dobry stomatolog razem z pacjentem wybiera takie rozwiązanie, które nie tylko będzie miało wpływ na zdrowie, ale też na komfort codziennego życia. W gabinecie stomatologicznym w Gnieźnie wykonuje się m.in. protezy szkieletowe (gdy braki zębowe są zbyt rozległe na uzupełnienie mostem), protezy osiadające (które wykonuje się z masy akrylowej lub nylonu), protezy częściowe osiadające, protezy całkowite dla tych pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby.

Klinika Błaszak w Gnieźnie proponuje swoim Pacjentom leczenie interdyscyplinarne. Zaczynając od zabiegów chirurgicznych, przygotowania podłoża protetycznego, odtworzenia prawidłowego kształtu i funkcji wyrostka, wszczepienia implantów, po leczenie protetyczne zgodne z zasadami stomatologii estetycznej, bo w nowoczesnej stomatologii równie ważna jak funkcjonalność i fizjologia jest piękno i estetyka.

Dentysta w Klinice Błaszak

Miejscem naszej siedziby jest Gniezno, pomoc stomatologiczna świadczymy nie tylko pacjentom z miasta i okolic, ale także z odległych zakątków Polski i z zagranicy. W naszej ofercie znajdują się m.in.

  • Korony porcelanowe na bazie stopu nieszlachetnego
  • Korony całoceramiczne wykonane metodą CAD-CAM – cerkon
  • Mosty
  • Protezy szkieletowe klamrowe
  • Protezy szkieletowe bezklamrowe
  • Protezy osiadajace częściowe
  • Protezy osiadające całkowite
  • Wkłady koronowe (wykonywane z wlokna szklanego, tytanu)
  • Uzupełnienia protetyczne na implantach

Klinika Błaszak współpracuje tylko z autoryzowanymi laboratoriami protetycznymi, które gwarantują najwyższą estetykę i jakość przygotowywanych prac. To także wykonywanie protez w możliwie najkrótszym czasie.

Prawidłowo zaplanowana i rzetelnie wykonana rekonstrukcja protetyczna sprawi, że na Twojej twarzy znowu zagości uśmiech.